Bronzový double pro Houštku

Další ze série domácích šampionátů, Mistrovství České republiky v kategorii 20 – 22 let, hostil tento víkend (24. 8. – 25. 8. 2024) TJ LIAZ Jablonec nad Nisou. Na startu jsme mohli vidět 6 atletů Staré Boleslavi. Přestože 4 ze 6 atletů patří stále věkem do mladších kategorií, staroboleslavské barvy jste ani tak nepřehlédly. Naši atleti byli k vidění na stupních vítězů dokonce dvakrát. Hned na úvod šampionátu se o medaili postaral Adam Podolák, druhou medaili přidala Zuzana Kubíčková v závěru mistrovství.

Adam Podolák, věkem stále ještě dorostenec, se představil v soutěži ve skoku o tyči. Adamovi se povedlo o 5 cm překonat jeho týden starý osobní rekord, který si utvořil právě na jabloneckém stadionu v posledním kole 1. ligy. Výkonem 476 cm ukončilo soutěž, stejně jako Adam, trio jeho soupeřů, tudíž o 3. místě v soutěži tyčkařů rozhodoval zápis zdařených a nezdařených pokusů. Díky svému skvělému zápisu Adam dosáhl na dělenou bronzovou příčku.

Na dráze se nám představila v běhu na 400 m Klaudie Černá. Klaudie doběhla ve svém třetím rozběhu na 3. místě v čase těsně pod hranici 57 s, což jí v celkovém pořadí stačilo na postup s malým q do nedělního finále. V neděli nebylo počasí příliš příznivé pro běhání osobních rekordů a běhalo se spíše na umístění. Klaudie obsadila ve finále krásné 6.místo s časem 57,39 s.

Poslední naší závodnicí sobotního dne byla Silva Koudelková v závodě na 400 m př. Silva měla závod skvěle rozběhnutý, ale poslední dvě překážky jí zhatily boj o nový osobní rekord. Silva dokončila závod v čase 66,24 s, jež jí stačil na celkové 20. místo.

Další staroboleslavské barvy ve finále hájila Adéla Žemličková, která se po zranění představila na trati 200 m. V rozběhu si Adéla zaběhla sezóní maximum (25,26 s) a doběhla si pro malé q. Ve finále se Áďa musela, jako v rozběhu, vypořádat s ne příliš oblíbenou 1. dráhou. Zaostala však jen 3 setiny za sezónním maximem z rozběhu a dosprintovala si pro 7. příčku.

Osobní rekord si z Jablonce odvezl Šimon Slavík. Závod na 1500 m zvládl Šimon v čase 3:57,66 min. Obsadil v těsném finiši 6. místo.

V poslední individuální disciplíně šampionátu jsme měli ještě jedno želízko v boji o medaile. Zuzana Kubíčková patřila na trati 3000 m př. mezi jednu z favoritek. Zuzka se celý závod držela na 3. místě. Po pádu soupeřky na posledním vodním příkopu a mohutném finiši se Zuzce dokonce naskytla příležitost na stříbrnou medaili. Boj o stříbro sice o 4 setiny sekundy prohrála, ale i tak si odvezla svou první individuální medaili z MČR v osobním rekordu 11:28,77 min a přidala tak druhou mistrovskou bronzovou medaili pro Houštku.

Všem závodníkům i jejich trenérům moc gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci našeho oddílu.

Mnoho štěstí do příprav na další sezónu přejeme všem našim atletů. Už se nemůžeme dočkat dalších excelentních výkonů!