Družstvo žen po 3.kole Ligy drží 5.místo ve skupině!

Ve třetím kole jsme zabojovaly a obsadily krásné čtvrté místo. V celkovém pořadí jsme opustily nelichotivé předposlední místo, které by pro nás znamenalo sestup do baráže, a poskočily jsme na zatím celkové 5. místo.

K závodu nás nastoupilo 21. Padlo několik osobních i letošních nejlepších výkonů. Opět jsme neobsadily výšku a tyčku. Ve všech ostatních disciplínách, které jsme obsadily, jsme bodovaly. Žákyně, jež přijely pomoci na štafety, opět získaly několik bodů.

Nejvíce bodů pro družstvo získala, jako vždy, Tereza Holcová, která se stala vítězkou hod kladivem, byla třetí ve vrhu koulí a osmá v disku. Škoda posledního přešlápnutého  pokusu v kouli, mohl z toho být osobák a posun v pořadí.

Druhé místo v zisku bodů obsadila Maruška Kundrátová. Získala krásné třetí místo v osobním rekordu 14,85 s na 100 m překážek. Doběhla šestá na 400 m překážek. Pořadatelům se sice podařilo postavit v její dráze dvě vyšší překážky, ale Maruška se nenechala výrazněji rozhodit a i za těchto podmínek doběhla v čase těsně za svým osobním maximem (65,90 s). V závěru  pomohla štafetě 4×100 m k třetímu místu.

Lenka Veselá obsadila velice pěkným výkonem 5.48 m druhé místo v dálce a v běhu na 100 m vyhrála běh B a obsadila tím celkové sedmé místo.

Klaudie Černá si vylepšila v běhu na 400 m osobní rekord na 56,59 s a vybojovala druhé místo. Pomohla k vítězství štafetě A na 4×400 m a štafetě na 4×100 m k třetímu místu.

Zuzka Kubíčková nejprve doběhla čtvrtá v osobním rekordu 10:43,37 min v běhu na 3000 m a pak zabojovala na 1500 m a obsadila pěkné šesté místo.

Zuzka Havlínová si v běhu na 400 m zaběhla pěkný osobní rekord 57,15 s a byla těsně třetí za svou oddílovou kolegyní. I na 200 m si vyběhla osobní rekord 26,10 s. Následně výrazně pomohla A štafetě 4×400 m k vítězství.

Lucie Neumannová si opět vylepšila letošní nejlepší výkon v běhu na 800 m  a časem 2:14,80 s obsadila třetí místo. Byla také členkou vítězné A štafety na 4×400 m.

Adéla Zahrádková si po dlouhé době opět vyzkoušela oštěp a obsadila v něm pěkné deváté místo. Ve svém oblíbeném disku pak byla solidním výkonem 36,57 m pátá.

Silva Koudelková vyhrála s převahou, v letošním osobáku 65,76 s, běh B na 400 m překážek a obsadila celkové páté místo. Škoda jejího nasazení do B běhu.  Byla členkou A štafety na 4×100 m, která vybojovala třetí místo ve velice pěkném čase 48,52 s. Na závěr závodů rozbíhala štafetu B na 4×400 m, která doběhla na celkovém sedmém místě.

Sophii Pischnotové se pořádně nevyvedl ani jeden pokus v dálce a výkonem 5,02 m byla desátá. Náladu si spravila v běhu na 200 m, kde vyhrála druhý běh a zaběhla si osobní rekord 25,74 s. Tímto výkonem vybojovala celkové šesté místo. I ona byla členkou B štafety na 4×400 m.

Adéla Baumbruková postoupila v běhu na 100 m do finále B a zde v letošním osobním rekordu 12,97 s obsadila celkové desáté místo. Pomohla také oboum A štafetám.

Adéla Žemličková se po nepříjemném zranění vrátila na atletickou dráhu. V běhu na 200 m byla nalosována až do čtvrtého běhu. Ten však s převahou v čase 25,61 s vyhrála a celkově se dělila o čtvrté místo.

Lucie Zázvorková doběhla na 3000 m osmá. Pro Lucku jsou 3 km velice krátkou vzdáleností a tak si ráno před závody na rozcvičení vyběhla Sněžku.

Eliška Šíchová zabojovala v trojskoku. Letošním výkonem 10,77m obsadila pěkné osmé místo.  Byla členkou B štafety na 4×100 m, která  jen těsně nebodovala.

Elisa Contiero si zaběhla na 400 m  časem 62,34 s osobní rekord a obsadila třinácté bodované místo. Byla členkou B štafety na 4×400 m, která vybojovala osmé místo. Aneta Ujváriová byla také členkou této štafety.

Marie Raichlová doběhla třináctá na 1500 m a bodovala.

Děkuji všem děvčatům za maximální nasazení a vynikající výsledky.  K průběžném  pořadí jsme se posunuly na páté místo. Věřím, že ve čtvrtém kole, které se bude konat  17. srpna 2024 v Jablonci zabojujeme a poskočíme na čtvrté místo.

Přeji všem krásné léto a mnoho dalších atletických úspěchů.