MČR juniorů a dorostu na dráze 2024

Zlatá radost Zuzany Havlínové, stříbrná medaile pro Adama Podoláka a mnoho dalších!

Ostravský stadion hostil 15.- 16. 6. 2024 Mistrovství České republiky juniorů a dorostu na dráze. Na Gigantu se představilo 7 houšteckých atletů, kteří při svých 10 statrech přinesli dvě medaile a tři umístění do top 10 pro Starou Boleslav.

Pro titul mistryně České republiky si doběhla Zuzana Havlínová na trati 800 m. Zuzka si zajistila hladký postup do finále, když si v rozběhu pohlídala druhé přímo postupové místo. Ve finále nastupovala jako favoritka a nenechala nic v náhodě. Běh si velmi rychle rozběhla. Závod start – cíl Zuzka zafinišovala v úchvatném čase 2:09,05 min. Tento čas vynesl Zuzce nejen osobní rekord, zlatou medaili a jízdenku na Mezistátní utkání, ale zaostala jen 5 setin sekundy od limitu na Mistrovství Evropy dorostu! Moc gratulujeme a přejeme mnoho štěstí do dalších závodů, aby prolomila hranici limitu na ME.

O druhou medaili se postaral Adam Podolák, který bral stříbro ve skoku o tyči. Adam začínal skákat na vysokých výškách. Prvními dvěmi skoky hladce zdolal postupné výšky a medaili měl už jistou. Na výšce 451 cm se začal trápit. Strategicky si nechal svůj poslední pokus na vyšší výšku, poněvadž to by mu mohlo vynést zlato. Bohužel i skok ve výšce 4,58 m byl neúspěšný a Adam ukončil soutěž s výkonem 441 cm jako druhý nejlepší z atletů.

Třetím želízkem v ohni byla Klaudie Černá. Z rozběhu na 400 m postoupila s velkým Q. Do finále Klaudie dostala 8.dráhu, tudiž viděla své soupeřky až v náběhu do cílové rovinky. To v šak Klaudii nevyvedlo z míry a už od začátku šla do závodu s plným nasazením. Z Ostravy si odvezla krásné 5.místo a nový osobní rekord 56,40 s.

Eduard Machota hodil svým třetím pokusem kladivo do vzdálenosti 47,17 m, čímž skončil těsně pod vybranými do užšího finále na 9.místě.

V disku se představily dvě houštecké atletky. Dorostenka Klára Kobková uzavírala top 10. Hned svým prvním nejdelším hodem přehodila hranici 32 m (32,25 m). Další svěřenkyně Sládka a Zahrádky, Adéla Zahrádková, obsadila na svém posledním Gigantu 13.pozici výkonem 35 m.

Běžecký dvojboj si dal Šimon Slavík. Nejprve se v sobotních dopoledních hodinách představil na trati 1500 m, kde doběhl v čase 4:12,60 min na 14.místě. Následně po pár hodinách absolvoval 800 m, kde mu už bohužel nezbylo mnoho sil a doběhl v čase 2:01,64 min.

Všem účastníkům gratulujeme a děkujeme za reprezentaci našeho týmu!